چهار شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

تلفن ۴ رقمی تهران: ۱۸۴۹

تلفن شهرستان: ۴۱۲۶۸۰۰۰-۰۲۱ و ۸۶۰۲۰۰۹۴-۰۲۱

1400/9/9 - 10:56

با مجله اینترنتی در مورد آهن آلات بیشتر بدانید

با مجله اینترنتی در مورد آهن آلات بیشتر بدانید

تیرآهن س 9 آذر 1400 10:56

 

لزوم مجله اینترنتی آهن آلات

برخی از افراد برای کسب اطلاعات بیشتر، در گوگل به دنبال کاربرد ویژگی مقاطع فولادی و آهن آلات هستند. افرادی که در حوزه آهن آلات فعال هستند؛ لازم است اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند. دانستن این اطلاعات قبل از خرید مقاطع فولادی به افراد کمک میکند که بتوانند خرید مطمئن و حرفه ای داشته باشند و به نوعی از هزینه های اضافی جلوگیری کنند.
در هنگام خرید محصولات فولادی چند نکته به شما کمک می‌کند که بتوانید خرید حرفه ای داشته باشید. مهمترین مسئله، دسترسی آسان به همه محصولات موجود در بازار هرچقدر در مورد محصولات فولادی اطلاعات بیشتری داشته باشید،  

در این مجله، می‌توانید با کاربرد و ویژگی های انواع  محصولات فولادی آشنا شوید. برای بسیاری از افراد فعال در این حوزه، حتی اطلاع از راهنمای خرید تیرآهن یا میلگرد هم امری مهم و ضروری است و به آن‌ها در فرآیند یک خرید امن کمک می‌کند. اما ما در مجله اینترنتی اهن به معرفی چه مواردی می‌پردازیم؟

تیرآهن:

تیرآهن یکی از مهمترین مقاطع فولادی در صنعت ساختمان است که برای استفاده از آن، لازم است انواع مختلف این محصول، کاربرد و ویژگی‌ها و حتی کیفیت کارخانه‌های تولید کننده این محصول را بشناسید.
به یاد داشته باشید که انتخاب نامناسب این محصول سهم زیادی در میزان عدم موفقیت پروژه‌های شما خواهد داشت.

میلگرد:

دنیای مقاطع فولادی را بدون وجود میلگرد نمی‌توان متصور شد؛ اهمیت این محصول در سازه‌های فولادی و صنایع مختلف به اندازه‌ای است که بدون وجود آن هیچ پروژه‌ای را به اتمام نمی‌توان رساند. حجم استفاده از میلگرد در سازه‌های فولادی بالاست و عوامل مختلفی در قیمت نهایی آن تاثیرگذار هستند.

قوطی پروفیل:

قوطی پروفیل‌ها جزء جدایی ناپذیر بسیاری از صنایع و ساختمان سازی ها هستند؛ پروفیل ها انواع مختلفی دارند و با توجه به ویژگی‌های مورد نظر، در موارد مختلفی قابل استفاده هستند.

نبشی و ناودانی:

از جمله مقاطع سازه ای که هم به روش نورد گرم و هم به روش نورد سرد تولید می شوند نبشی های فولادی هستند که در این بخش به توضیح ویژگی های فنی نبشی می پردازیم چرا که با توجه به کاربردهای وسیعی که در حوزه ساخت و ساز عمرانی و ساختمانی و بخش سازه های صنعتی دارند و در ایجاد سقف های کاذب و ساخت چهار چوب های مورد نیاز برای بارگذاری هایی با حداقل بار مرده در سازه استفاده های فراوانی دارند .
انواع ورق های فولادی:
امروزه در ایران انواع ورق فولادی در کارخانه های مختلفی همچون فولاد مبارکه اصفهان ، کارخانه فولاد اکسین وفولاد کاویان در اهواز و فولاد گیلان تولید میشود و این امر ایران را به یکی از بزرگترین تولید کنندگان این محصول فولادی در خاورمیانه بدل کرده است . عموماً ورق‌های فولادی با روشی به نام نورد تولید می‌شوند. نورد یکی از روش‌های شکل‌دهی فلزات است که در آن شمش فولادی از بین غلتک‌هایی عریض عبور می‌کند و به‌مرور فاصله این غلتک‌ها باهم کم‌تر و کمتر می‌شود تا درنهایت ورق خروجی به ضخامت موردنیاز برای تولید برسد.

شمش:

شمش فولادی جزو مقاطع فولادی به حساب نمی آید ولی یکی از پرمصرف ترین محصولات در بازار آهن آلات به شمار می رود ، زیرا اکثر کارخانه های تولید مقاطع فولادی مانند نبشی ، ناودانی ، میلگرد و …به منظور تولید محصولات خود به آن نیاز دارند. شمش های فولادی با مقطع مربع بزرگتر از 10 سانتیمتر تولید میشوند و بسته به نوع مصرف ترکیب شیمیایی و آنالیز آن ها متفاوت است.

محصولات مفتولی:

محصولات مفتولی طیف وسیع و گسترده ای دارند بخشی از زیر مجموعه این محصولات انواع توری پرسی ، توری حصاری ،توری فرنگی ،توری گابیون ، انواع سیم مفتول سیاه و گالوانیزه ، تیر حصار ، مش ، رابیتس و …. است. این طیف گسترده از محصولات فولادی در ساخت و ساز های صنعتی و ساختمانی کاربرد های فراوانی دارند. به عنوان مثال سیم های مفتولی سیاه در صنعت ساختمان بسیار پر کاربرد هستند و در زمان بستن آرماتور ها و ساخت فونداسیون جزو ابزار های کلیدی به شمار می روند.

www.digiahan.com

دیجی آهن

عباس زمانی