چهار شنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳

تلفن ۴ رقمی تهران: ۱۸۴۹

تلفن شهرستان: ۴۱۲۶۸۰۰۰-۰۲۱ و ۸۶۰۲۰۰۹۴-۰۲۱

1401/8/9 - 14:04

آشنایی با کانکس و کانتینر

آشنایی با کانکس و کانتینر

متفرقه د 9 آبان 1401 14:04

انواع کانکس

خرید کانکس که انواع مختلفی دارد که بر حسب کاربرد و یا متناسب مواد اولیه استقاده شده در آن ها، تقسیم بندی می شوند. به عنوان نمونه کانکس های چوبی یا آهنی، کانکس هایی هستند که از صفحات چوب و آهنی برای پوشش دیوارهای آن ها استفاده شده است.

کانکس معمولی:

 اولین سازه های پیش ساخته, کانکس های معمولی است که اکنون به دلیل هزینه های بالا و زمان ساخت کمتر تولید می شود. این سازه معمولا از تیرآهن و ورق گالوانیزه و دیگر فلزات تولید می شود

کانکس ساندویچ پانل:

 این کانکس در فرایند ساخت از ساندویچ پانل استفاده می کند. ساندویچ پانل ترکیبی از دو لایه ورق و یک لایه فوم بسیار مقاوم نسبت به سایر سازه ها دارد.مواد بکار رفته در این نوع کانکس نسبت به کانکس معمولی مدرن تر می باشد.

 

کانکس سردخانه ای:

 در بعضی شرایط و مکان ها نیاز به وجود سردخانه لازم و ملزم می باشد ، اما بنا بر شرایط جغرافیایی و هوایی امکان ساخت سردخانه در آن محیط وجود ندارد و یا باید به صورت موقت به سردخانه نیاز است بنابراین ساخت سردخانه مقرون به صرفه نیست و باعث ایجاد هزینه های گذافی می شود لذا ساخت کانکس سردخانه ای پیشنهاد می شود. کانکس سردخانه ای از ساندویچ پانل در فرایند ساخت استفاده می کند به دلیل اینکه امکان ورود و خروج هوا و آلاینده ها به حداقل برسد.

 

کانکس اجرا در محل:

 برخی از کانکس ها در کارخانه با دستگاه های پیشرفته تولید می شوند. اما گاهش اوقات به دلیل شرایط بسیار بد راه و صعب العبور بودن مسیر امکان انتقال کانکس آماده وجود ندارد، در این صورت مواد ساخت کانکس به محل انتقال پیدا می کند و در محل مد نظر کانکس ساخته خواهد شد.

کانتینر چیست؟

کانتینر یا بنا بر تعریف ذکر شده در ویکی پدیا (بارگنج )،مجموعه فضایی مستحکم و امن ،با اسکلت فلزی در اندازه های استاندارد جهانی می باشد که برای بارگیری اجناس و کالاهای متنوع و انتقال این محصولات به اقصی نقاط دنیا مورد بهره برداری قرار می گیرد.در پی پیشرفتهای علم و تکنولوژی،اهداف و کاربردهای آن نیز تغییرات قابل ملاحظه ای داشته و امروزه شاهد مفهوم گسترده و کاربردی تری از کانیترها هستیم.بنابراین به نسبت این تغییرات ،جایگاه و موارد کاربردش تحت شعاع قرار گرفته و در حمل و نقل های دریایی و کشتیرانی بیشتر استفاده می شود

 

www.digiahan.com

 

دیجی آهن

 

عباس زمانی